Informacion

Mbydheni Prezantim

Mbydheni Aktivitet Social

Mbydheni Reportazhe

Shėrbime Publike

Mbydheni Dokumentacion . . .

Mbydheni Sherbime Interneti

Mbydheni Librari

Mbydheni Te Ndryshme

Mbydheni Sende per Falje

Mbydheni Mjekesi

Leter informacioni
Abonohuni per tu informuar.
Abonim
Hiq abonimin
6 Abonentėt

   vizita

   vizitor ne linjė

Prezantim - Projektet dhe Partėnerėt

 

       Projektet  kryesore te realizuara janė si vijon:

 

·         Projekt pėr konsolidimin e shoqatės (6 muaj) 1995 mbėshtetur nga “F.SH.SH.C.

·         Projekt “Prezantimi i shoqatės nėpėrmjet fletė-palosjes mbėshtetur nga “F.SH.SH.C”1997.

·         Mbėshtetje me paisje lėvizėse dhe ortopedoike tė antarėve tė shoqatės-1996 mbėshtetur nga “F.SH.SH.

·         Mbėshtetje me ndihma humanitare pėr antarėt e shoqatės -1996,1997, 1998, e dhuruar nga organizatat “Mercy Internacional”USA”.

·         Pjesmarje nė seminare dhe konferenca kombėtare dhe ndėrkombėtare tė lidhura me problemet e paaftėsisė dhe ato tė zhvillimit shoqėrisė civile.

·         Shoqata e Personave me aftėsi tė kufizuar ėshtė partnere vėndas nė projektin e prodhimit tė karrikeve me rrota me OXFAM F.SH.D.P.

·         Partner lokal nė projektin Solidaritet dhe Handikap” nė bashkėpunim me dy shoqata Italiane CiCa dhe CRIC financuar nga programi Phare-Lien Gusht 1996 -Dhjetor 1998.

·         Projekt Eskursion “Lėvizje -Integruese”e personave me aftėsi tė kufizuar janar-1998 mbėshtėtur nga fondacioni “SOROS”.

·         Projekt “Formim profesional tė personave me aftėsi tė kufizuar nė fushėn e formimit tė pėrgjithshėm nė informatikė” nė kuadėr tė programit pėr Rigjallėrim tė komunitetit mbėshtetur nga AEDP dhe CRS.

·         Implementim te dy programeve te ushqimit me Mercy International USA dhe WFP USA 1999-2000, perfitues 3600 persona.

·         Zbatues te progrtamit “Ushqimi Per Progres ”dhurate e Popullit dhe Qeverise Amerikane ne partneritet me organizaten Mercy –USA for Aid and Development 2002-2003..Zbatuar ne zonat Skrapar, Laē , Durres , F,Arez, Tirane, Permet, Peshkopi perfitues 7500 persona.

·         Partner zbatuesi projektit “Ushqimit Global per Inisiative ne Arsimit “ ne Shqiperi zbatuar ne zonen e Tiranes dhe Laē.

·         Projekt per mbeshtetjen e te rinjeve me aftesi te kufizuar ne programe te formimit professional 2003-2004 financuar nga Soros (kurse kompjuteri dhe Gjuhe angleze).

·         Zyre Informacioni per mbrojtjen e te drejtave ligjore te personave me aftesi te kufizuar 2003-2004 financuar nga Soros.

         ·         Partner zbatuesi projektit “Ushqim per Edukim  “ ne Shqiperi veprojme ne zonen e                    Tiranes 2004-2005.
 •   "Asistencė kėshillimore pėr anėtarėt e shoqatės", financuar nga SHPAK. ne vazhdim.
 •   Projekt :"Kurse Anglish dhe Kompjuter per femijet e PAK dhe Jetime, dhe trajnime sociale"                           Periudha  2012 - 2014 financuar Mercy USA

Partneret 

 

 

 • . . . CICa(IT)
 • . . . CRIC(IT)
 • . . . EDF
 • . . . Soros(USA)
 • . . . WFP(USA)
 • . . . Mercy(USA)
 • . . . Oxfam(UK)
 • . . . CAD(UK)
 • . . . In His Love(USA)
 • . . .Paraplegics Association of Greece
 • . . . ENAT EU

   

  .


Data krijimit : 19/03/2008 @ 22:58
Modifikimi fundit : 24/05/2013 @ 12:51
Kategori : Prezantim
Faqe e lexuar 8485 herė


Printoni artikullin Printoni artikullin

Reagimi juaj

Asnje nuk ka bere komentim ne ket artikull.
Pra ju do te jeni i pari !

Donation
  Ēdo donacion mund ta kryeni pranė : RAIFFEISEN BANK

  Nė numrat e llogarisė:
 • 0 1 0 1 0 0 1 9 4 6    ( Dhurim nė LEK ),
 • 8 0 1 0 0 0 1 9 4 6    ( Donatione en €URO ),
 • 8 0 2 0 0 0 1 9 4 6    ( Donatione in DOLLAR USD ).
  FALEMINDERIT.
Special !

50% ULJE

ne sherbimet dentare

AKORD me KLINIKAT "VIP"


ēmimi 500 lek

Interviste Press

ligori_img.png


 Me shkrimtarin  Ligor Shyti  
(Reportazh.......)

Partner

http://www.adpa.info/img/pub/topograf_buton.png
Hits : 213
Hits : 429
Hits : 429

Shtoni reklamen tuaj

T O P