Informacion

Mbydheni Prezantim

Mbydheni Aktivitet Social

Mbydheni Reportazhe

Shėrbime Publike

Mbydheni Dokumentacion . . .

Mbydheni Sherbime Interneti

Mbydheni Librari

Mbydheni Te Ndryshme

Mbydheni Sende per Falje

Mbydheni Mjekesi

Leter informacioni
Abonohuni per tu informuar.
Abonim
Hiq abonimin
6 Abonentėt

   vizita

   vizitor ne linjė

Te Ndryshme - Receta per rritje Kermilli

  Cikli i rritjes

  Mars - Tetor ne zonat me dimer te ftohte.

 Shtator - Maj ne zonat me dimer te bute dhe te lagesht dhe me vere te nxehte dhe te thate.

 

Kermilli.bmp Receta per nje rritje te shpejte  ! ! !

per 1 kg :

 1. Carbonate calcium . . . . . . . . . . . . . . . . . . 290g
 2. Fosfate   dicalcique . .  . . . . . . . . . . . . . . . . .40g
 3. Miell  soje  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .200g
 4. Miell lule-dielli. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 40g
 5. Miell gruri (krunde)  . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400g

gjithashtu edhe  30g komplement minéral vitaminé, pra  3% (shtese si ne gjithe ushqimet per kafshe), e gjithe kjo e bluar holle.

 

Duhen  2 kg nga ky lloj ushqimi per te prodhuar 1 kg kermill, pertes comprises, duhet  7 kg salade per te njejtin rezultat !

kjo ishte receta per nje rritje te shpejte, ose ne treg ka edhe ushim te gatshem te fabrikur apostafat per kermillin. (vetem se kosto e kg te prodhuar behet me e larte)

   

Data krijimit : 09/05/2008 @ 12:02
Modifikimi fundit : 11/06/2008 @ 17:16
Kategori : Te Ndryshme
Faqe e lexuar 3051 herė


Printoni artikullin Printoni artikullin

Reagimi juaj

Asnje nuk ka bere komentim ne ket artikull.
Pra ju do te jeni i pari !

Donation
  Ēdo donacion mund ta kryeni pranė : RAIFFEISEN BANK

  Nė numrat e llogarisė:
 • 0 1 0 1 0 0 1 9 4 6    ( Dhurim nė LEK ),
 • 8 0 1 0 0 0 1 9 4 6    ( Donatione en €URO ),
 • 8 0 2 0 0 0 1 9 4 6    ( Donatione in DOLLAR USD ).
  FALEMINDERIT.
Special !

50% ULJE

ne sherbimet dentare

AKORD me KLINIKAT "VIP"


ēmimi 500 lek

Interviste Press

ligori_img.png


 Me shkrimtarin  Ligor Shyti  
(Reportazh.......)

Partner

Hits : 429
Hits : 429
Hits : 429

Shtoni reklamen tuaj

T O P