Informacion

Mbydheni Prezantim

Mbydheni Aktivitet Social

Mbydheni Reportazhe

Shėrbime Publike

Mbydheni Dokumentacion . . .

Mbydheni Sherbime Interneti

Mbydheni Librari

Mbydheni Te Ndryshme

Mbydheni Sende per Falje

Mbydheni Mjekesi

Leter informacioni
Abonohuni per tu informuar.
Abonim
Hiq abonimin
6 Abonentėt

   vizita

   vizitor ne linjė

Aktivitet Social - Integim Social & Pofesonal

Integrim Social & Professional

Objektivi kryesor i shoqates eshte puna per Integrimin Social & Profesional te personave me aftesi te kufizuar. Te gjithe njerezit jane pjese e shoqerise dhe kane nje vlere te tyren si qenie njerezore
Detyra jone eshte te ē’ rrenjosim paragjykimet te evitojme perjashtimet dhe te bejme dallimin midis asaj qe shoqeria e quan paaftesi dhe qe ne te vertete eshte veten nje demtim. Per kete aresy vete persona me aftesi te kufizuar duhet te shfaqin potencialin e tyre krijues, artistik dhe intelektual dhe professional.Per te permiresuar kete situate dhe per te gjalleruar dhe vene ne eficense potencialet e tyre drejt punesimit ne moton “Pa pune s’ka Integrim” - ky fakt eshte I pranuar dhe I dukshem per te gjithe.
Ata qe nuk kane nje pune, qe nuk kane nje qellim, kane te shkeputur nje structure te rendesishme te jetes se tyre. Per kete aresye shoqata ju afron shanse dhe mundesi per te bere realitet endren tuaj per te qene pjese e shoqerise dhe ka per prioritet te:
 • Afronjme mbeshtetje per promovime te krijimeve artistike.
 • Zhvillon aktivitete sportive si shah, not, pinpong, e tjera.
 • Organizojme aktivite Turistike.
 • Organizojme kurse te formimit profesional.
 • Trajnime ne fushe e Informatikes.
 • Kurse per Gjuhet e huaja.
 • Bashkepunim me tregue e punes per punesimine e personave me aftesi te kufizuar.
 • Bejme publicitet per kerkesat dhe te nevojave tuaja.

  Aktivitete e mesiperme do te ēlirojn nga izolimi personat me aftėsi tė kufizuar dhe do tė ndikojė dukshėm nė kapėrcimin e barjerave psikollogjke qė mbart vetė personi i me aftėsi tė kufizuar dhe shoqėria.

Data krijimit : 19/03/2008 @ 22:44
Modifikimi fundit : 14/04/2008 @ 20:34
Kategori : Aktivitet Social
Faqe e lexuar 3502 herė


Printoni artikullin Printoni artikullin

Reagimi juaj

Asnje nuk ka bere komentim ne ket artikull.
Pra ju do te jeni i pari !

Donation
  Ēdo donacion mund ta kryeni pranė : RAIFFEISEN BANK

  Nė numrat e llogarisė:
 • 0 1 0 1 0 0 1 9 4 6    ( Dhurim nė LEK ),
 • 8 0 1 0 0 0 1 9 4 6    ( Donatione en €URO ),
 • 8 0 2 0 0 0 1 9 4 6    ( Donatione in DOLLAR USD ).
  FALEMINDERIT.
Special !

50% ULJE

ne sherbimet dentare

AKORD me KLINIKAT "VIP"


ēmimi 500 lek

Interviste Press

ligori_img.png


 Me shkrimtarin  Ligor Shyti  
(Reportazh.......)

Partner

Hits : 429
Hits : 429
Hits : 429

Shtoni reklamen tuaj

T O P